Reportér Jan Beránek nastoupil od začátku února do Hospodářských novin. Posledních jedenáct let působil ve zpravodajství České televize, kde se věnoval především dopravě a armádě. „Obor dopravy bude v příštích letech pro Česko klíčový z hlediska investic i transformace ekonomiky a jsem rád, že máme v týmu jednoho z nejzkušenějších novinářů v této oblasti,“ uvedl šéfredaktor Hospodářských novin Jaroslav Mašek.

Jan Beránek se narodil v roce 1984, studoval národní hospodářství na Vysoké škole ekonomické v Praze a magisterský titul získal na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Začínal v mediální skupině Mafra, v letech 2007 až 2012 byl ekonomickým zpravodajem ČTK mimo jiné pro Ústecký kraj a od ledna 2013 pracoval v České televizi. V roce 2016 byl nominován na Novinářskou cenu OSF, v roce 2019 získal Cenu Mileny Jesenské vyhlašovanou Česko-německým fondem budoucnosti.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist