Reportér Jan Beránek nastoupil od začátku února do Hospodářských novin. Posledních jedenáct let působil ve zpravodajství České televize, kde se věnoval především dopravě a armádě. „Obor dopravy bude v příštích letech pro Česko klíčový z hlediska investic i transformace ekonomiky a jsem rád, že máme v týmu jednoho z nejzkušenějších novinářů v této oblasti,“ uvedl šéfredaktor Hospodářských novin Jaroslav Mašek.

Jan Beránek se narodil v roce 1984, studoval národní hospodářství na Vysoké škole ekonomické v Praze a magisterský titul získal na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Začínal v mediální skupině Mafra, v letech 2007 až 2012 byl ekonomickým zpravodajem ČTK mimo jiné pro Ústecký kraj a od ledna 2013 pracoval v České televizi. V roce 2016 byl nominován na Novinářskou cenu OSF, v roce 2019 získal Cenu Mileny Jesenské vyhlašovanou Česko-německým fondem budoucnosti.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.