Společnost Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada se dohodla na dalším zvýšení částky, kterou by měla zaplatit za převzetí divize sportovního vybavení a zbraní Kinetic Group americké firmy Vista Outdoor, a to o 100 milionů dolarů (zhruba 2,3 miliardy Kč). Společnost Vista Outdoor v pondělí oznámila, že dodatek smlouvy zvyšuje kupní cenu na 2,1 miliardy dolarů (téměř 49 miliard Kč) z dřívějších dvou miliard dolarů.

Vista rovněž uvedla, že nadále doporučuje svým akcionářům, aby hlasovali ve prospěch této transakce. Dodala, že odmítla nejnovější nabídku na převzetí ze strany společnosti MNC Capital, kterou označila za neadekvátní a oportunistickou.

Společnost Vista nedávno odložila mimořádnou valnou hromadu, na které měli její akcionáři o prodeji divize Kinetic Group do rukou CSG hlasovat. Valná hromada se měla původně konat 2. července, firma ji ale přesunula na 23. července.

Vista se na prodeji divize firmě CSG dohodla již loni v říjnu, kupní cena tehdy byla stanovena na 1,91 miliardy dolarů. O převzetí aktivit společnosti Vista Outdoor nicméně projevily kromě CSG zájem také další podniky, zejména MNC Capital. Firmy CSG a Vista se letos v květnu dohodly na zvýšení kupní ceny o 50 milionů dolarů a v červnu o dalších 40 milionů dolarů.

CSG je globálně působící holding, hlavní výrobní podniky má v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, Itálii, Indii, Velké Británii a v USA. Zaměřuje se na strojírenství, automobilový, železniční, letecký a obranný průmysl. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist