Ještě před několika lety nebyla elektromobilita pro autobazary téma. Nová technologie si teprve nacházela cestu k řidičům a k dispozici byl jen minimální počet elektrických ojetin. To se ale začíná měnit. Trh s ojetými elektromobily sice ani dnes není zdaleka tak velký, jako je tomu u starších spalovacích aut, postupně ale roste.

Podle společnosti Cebia, která sbírá data z českého trhu s ojetinami (jak z on‑line prodejen, tak kamenných autobazarů), loni tvořily elektromobily zhruba 1,7 procenta z celkových prodejů ojetin. V absolutních číslech prodeje dosáhly necelých 11 tisíc vozů. O rok dříve přitom jejich podíl nečinil ani jedno procento.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké elektromobily nejvíce ztrácí na hodnotě.
  • V jakém stavu jsou baterie elektromobilů z druhé ruky.
  • Jak rychle klesá cena nového elektromobilu.

Více informací ze světa ekonomiky, investic, technologií, práva či lifestylu si přečtěte v aktuálním vydání týdeníku Ekonom.