Ideálním stavem, jak zajistit, aby na vás nepřišla daňová kontrola, je neúčtovat vůbec. Bohužel to si podnikatelé zpravidla dovolit nemohou a vést účetnictví musí. Tuto často neoblíbenou činnost jim však může usnadnit vhodné programové vybavení, kterého je na trhu řada. Při jeho výběru byste se neměli řídit jenom cenou, ale především dbát na to, aby účetní program vyhovoval potřebám vaší firmy.

Podnikatel živnostník si v zásadě může vystačit i bez speciálního programu, když si může vést účetnictví v tabulkovém procesoru Excel či jemu podobném.

tipy na on-line účetnictví

On-line účetnictví umožňuje přímý přístup k účetním údajům odkudkoli. Výhodou i nevýhodou je jednoduchá forma účetnictví.

Další jednoduchou variantou je využití tzv. on-line účetnictví, které nevyžaduje instalaci žádného speciálního účetního software, stačí pouze připojení k internetu. On-line účetnictví je možné v základní verzi využívat zdarma, což zpravidla obnáší omezený počet evidovaných dokladů, pouze základní účetní operace a omezený počet přístupů. Vyšší verze pak stojí řádově od několika set korun do jednoho tisíce za měsíc.

Výhodou je přímý přístup přes internet k potřebným informacím, aniž byste museli mít vše v počítači, přičemž tento on-line systém umí vše potřebné. Například vystavovat faktury, vedení pokladny, přehled o účetních reportech a daňových dokladech, nebo skladovou evidenci apod. Nemusíte také řešit zálohování a můžete svoje účetnictví sledovat i v mobilním telefonu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se