Moravskoslezský kraj vyhlásil dotační program na podporu malého a středního podnikání. Deset milionů korun vyčlenil prostřednictvím dotačního programu Podpora podnikání v Moravskoslezském kraji 2015. 

Cíle tohoto programu jsou dva:

  • V první řadě jde o podporu projektů, jejichž předmětem je spolupráce a transfer znalostí mezi vysokými školami, případně výzkumnými organizacemi na straně jedné, a malými a středními podniky na straně druhé. Těm budou poskytovány neinvestiční dotace -  inovační vouchery. Na tento dotační titul je určeno cca 85 procent z celkového objemu finančních prostředků programu, tedy 8 500 000 korun. Podíl dotace na nákladech bude činit 70 procent pro malé podniky, 60 procent pro střední podniky a 50 procent pro žadatele, který již v minulosti obdržel od poskytovatele dotaci na inovační voucher. Maximální dotace firmám bude ve výši 300 000 korun.
  • Druhým cílem je poskytnutí dotací podnikům na spolufinancování nákladů na nově vytvořené pracovní místo výzkumného pracovníka v rámci VaV činnosti podniku vzniklé nejdříve od 1. 1. 2015. Maximální výše dotace může být 50 procent nákladů na jedno nově vytvořené pracovní místo, nejvíce ale jde o 300 000 korun.

Žadatelé musí projekt realizovat na území Moravskoslezského kraje, nebo mimo území Moravskoslezského kraje s tím, že výstupy realizovaného projektu musí být využity na území Moravskoslezského kraje, nebo mít pozitivní vliv na rozvoj Moravskoslezského kraje, respektive socioekonomické ukazatele kraje.

Zbývá vám ještě 10 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se