Tipy obsažené seriálu, který dnes začínáme, se vztahují k manažerské praxi. To však vůbec neznamená, že jsou použitelné jen ve světě byznysu – svou povahou jsou universální a platí pro libovolné prostředí. Pro lepší přehlednost je uvádíme v abecedním pořadí.

Buďte v obraze

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info

Budete-li tyto tipy následovat, ušetříte značné množství času, odhadem jednu až dvě hodiny denně. Úspora času, které dosáhnete, však nepřijde sama od sebe. Vyžaduje zásah do vašich dosavadních zvyklostí i značné úsilí a osobní odhodlání.

Aktovka a víkendy

Syn, žák prvé třídy, se ptá své matky, proč chodí jeho otec domů každý den s plnou taškou papírů. "Je to proto," vysvětluje matka, "že tatínek má tolik práce, že ji nestačí dokončit v kanceláři a musí pracovat i večer doma." "Dobře," odpoví na to synek, "ale proč ho tedy nezařadí do třídy pro slabší?"

Jste-li v řídícím postavení, musíte si příležitostně brát práci s sebou domů. To je cena za pozici i benefity, které s sebou přináší. Zjistíte-li však, že si práci přinášíte domů pravidelně, je to známka toho, že něco je v nepořádku. Buď se snažíte dělat mnoho věcí sám, nebo se vám nedaří organizovat si svůj pracovní čas efektivně. Třetí možností je, že trpíte mučednickým komplexem a snažíte se zapůsobit na své spolupracovníky či na svou rodinu tím, jak jste přepracováni.

Na konci dne je třeba se od práce odpoutat, a to jak mentálně, tak i fyzicky. S výjimkou naléhavých případů je čas strávený prací doma časem nejen neproduktivním, beroucím vám energii, ale i časem, kdy se odcizujete své rodině. Zvyk pracovat doma může rovněž oslabovat sklon dokončovat věci v kanceláři. V tomto případě si totiž vždy můžeme říci: "Pokud to dnes nestihnu v práci, dokončím to večer doma". Nestojí to za to. Jediným důvodem, proč si brát s sebou večer domů tašku je, že si do ní příštího dne chcete vzít svačinu.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se