Největší středoevropský provozovatel kurzových sázek Fortuna Entertainment Group zvýšila v roce 2010 čistý zisk o 2,6 procenta na 17,4 milionu eur (přes 420 milionů korun).

Celkové sázky přijaté Fortunou se podle předběžných údajů zvýšily na 384,2 milionu eur (zhruba 9,2 miliardy Kč), což je o 13,7 procenta víc než o rok dřív. Hrubé výhry stouply o 9,6 procenta na 92,8 milionu eur.

Výše přijatých sázek podle společnosti pozitivně ovlivnil růst na trhu v České republice a na Slovensku, kde rostl především podíl sázení on-line. Na vysokém objemu sportovního sázení se v roce 2010 podílely také významné sportovní události, na něž se soustředila pozornost sázejících, jako například MS ve fotbale v Jihoafrické republice.

Hrubé výhry z on-line sázení se v roce 2010 zvýšily na 22,9 milionu eur, což je o 35,5 procenta víc než v roce 2009. Hrubé výhry ze sázení na pobočkách v roce 2010 činily 69,9 milionu eur, což je o 3,1 procenta víc než o rok dřív. Propad na pobočkách z roku 2009 se tak zastavil.

"Za důležité považuji, že kromě razantního nárůstu v segmentu on-line sázení se nám na všech trzích daří udržet absolutní výsledek i u sázek prostřednictvím pobočkové sítě, které slouží nejen jako distribuční kanál, ale i jako servisní centra, a to i pro on-line sázení. Toto pak potvrzuje správnost námi zvolené strategie založené na prodeji našich produktů nejen přes internet, ale právě i pomocí rostoucí sítě poboček," uvedl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist