Největší ztrátu v minulém roce z pětistovky největších firem světa utrpěla americká hypoteční agentura Fannie Mae; její záporný výsledek dosáhl 58,7 miliardy dolarů (1,1 bilionu Kč). Druhé místo patří britské Royal Bank of Scotland (43,2 miliardy USD) a třetí americkému koncernu General Motors (30,9 miliardy). Vedle žebříčku 500 největších firem světa to zveřejnil časopis Fortune.

Nejvyšší zisk loni vytvořil ropný koncern Exxon Mobil, který vydělal přes 45 miliard dolarů (přes 840 miliard Kč). Druhé místo obsadil ruský plynárenský gigant Gazprom se ziskem téměř 30 miliard dolarů a na třetím místě byl nizozemsko-britský ropný gigant Royal Dutch Shell, který měl profit přes 26 miliard USD.
Podle tržeb se největší firmou světa v loňském roce stal Royal Dutch Shell. Ten díky tržbám přesahujícím 458 miliard dolarů (8,55 bilionu Kč) sesadil z pozice světové jedničky americkou maloobchodní společnost Wal-Mart Stores, která se propadla až na třetí místo. Před Wal-Mart se dostal rovněž americký ropný gigant Exxon Mobil.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru