Akcie na newyorské Wall Street ve středu vzrostly díky solidním výsledkům hospodaření čipového gigantu Intel. Pro investory byla jeho čísla dalším znamením, že ekonomika není v tak špatném stavu, jak se myslelo.

Index Dow Jones vzrostl o o 3,1 procenta (256,72 bodu) na 8616,21 bodu. Je to jeho nejvyšší jednodenní zisk od 23. března. Index technologického trhu Nasdaq posílil o 3,5 procenta (63,17 bodu) na 1862,90 bodu.

Investory přitáhly na trh silné podnikové výsledky, předpověď dalšího hospodaření Intelu a další příznivá čísla o ekonomice. Akcie rostly již v pondělí, kdy vlivná analytička zvýšila doporučení emisi Goldman Sachs Group.

"To, co pozorujeme, je potvrzením, že tu stabilizace skutečně je," citovala jednoho z obchodníků agentura AP.

Intelu se ve výsledku za druhé čtvrtletí projevila rekordní pokuta 1,45 miliardy USD (26,9 miliardy Kč) od Evropské unie za omezování konkurence. Bez zahrnutí trestu ale Intel vydělal jednu miliardu dolarů a výrazně tak překonal odhady analytiků. Nad jejich očekáváním skončily i tržby.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru