Záchranná mise kolem bankrotujících aerolinek šlape naplno. Varianta zrušení privatizace se jeví podle zdrojů týdeníku Ekonom blízkých firmě i ministerstvu financí jako stále více pravděpodobná, navíc záchrana firmy se podle jejich informací neobejde bez finanční injekce od státu.

Mezi odborníky obeznámenými se situací kolem aerolinek se také začíná vybírat nový šéf ČSA, kterého by podpořila i "reformní" dozorčí rada pod vedením krizového manažera Václava Nováka.

Jedním z kandidátů je údajně Radomír Šimek, který ke konci měsíce končí na pozici finančního ředitele koncernu Siemens. Druhým má být někdejší ředitel ČSA Antonín Jakubše, který za svého působení v aerolinkách měl s odbory velmi dobré vztahy a vycházel i s ministerstvem financí.

Odboráři ČSA se v úterý poprvé sešli s novou dozorčí radou a představili jí svůj vlastní plán, jak vyvést firmu z krize. Z informací, které má Ekonom k dispozici, ale vyplývá, že piloti navrhují například místo propouštění měsíc neplaceného volna, zrušit by se ale stejně mělo mnoho míst v administrativě. "Oželeli" by nejspíše také některé benefity, které firma hradí, například lázeňské pobyty pro všechen letecký personál. Naopak penzijní připojištění odmítají rušit, nejsou prý benefitem.