Obchodní řetězec Tesco prodával pod značkou Sabornoje Igristoje napodobeninu ruského šumivého vína Rossijskoje Igristoje. Městský soud v Praze mu nařídil napodobeninu z regálů stáhnout, uvedla v pátek Česká televize (ČT). Záměna obou značek je podle soudu evidentní.

Tesco sice 200 tisíc lahví napodobeniny z regálů stáhlo, ale nechce se s tím smířit. "Domníváme se, že výrobce postupoval v souladu s českými zákony a že nedošlo k porušení ochranné známky. Z tohoto důvodu se odvoláme," řekla mluvčí Tesco Stores Eva Karasová.

Sabornoje Igristoje navíc neobsahuje sekt, ale ovocný perlivý nápoj, upozornila ČT. I proto se o tento nápoj začala zajímat Státní zemědělská a potravinářská inspekce. "Tento nápoj nebyl v regále řádně oddělen od šumivých vín a šumivých jakostních vín, jak ukládá zákon o zákon o vinohradnictví a vinařství," uvedla mluvčí inspekce Romana Kadaňková.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist