Elektronický koncern Sony zvažuje, že na dva týdny zcela zastaví některé ze svých japonských provozoven, protože Tokio a některé regiony na severu země mají ve špičce spotřeby nedostatek energie. Kapacity ve výrobě elektřiny se v Japonsku výrazně snížily po březnovém zemětřesení s cunami.

Vláda minulý týden oznámila cíle pro úspory energií, které bude požadovat po velkých spotřebitelích, aby se v regionu snížila ve špičkách spotřeba o čtvrtinu. Po zemětřesení a cunami z 11. března se muselo odstavit několik velkých jaderných a tepelných elektráren.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se