Facebook odkládá svůj vstup na burzu. Ten měla síť naplánovaný na druhou polovinu tohoto roku, podle pondělních informací americké televize CNBC ale primární emisi akcí (IPO) provede až v prvním čtvrtletí roku 2012.
Důvod je prostý - regulátor trhu totiž požaduje, aby firma, která chce být obchodovaná na burze a má více jak 500 soukromých investorů, musí zveřejnit všechna čísla ohledně svého hospodaření. A podle zdroje CNBC by se tak mělo stát až na konci tohoto roku.
IPO by Facebooku mohlo podle odhadů přinést až 100 miliard dolarů (v přepočtu zhruba 1,7 bilionu korun).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











