Facebook odkládá svůj vstup na burzu. Ten měla síť naplánovaný na druhou polovinu tohoto roku, podle pondělních informací americké televize CNBC ale primární emisi akcí (IPO) provede až v prvním čtvrtletí roku 2012.

Důvod je prostý - regulátor trhu totiž požaduje, aby firma, která chce být obchodovaná na burze a má více jak 500 soukromých investorů, musí zveřejnit všechna čísla ohledně svého hospodaření. A podle zdroje CNBC by se tak mělo stát až na konci tohoto roku.

IPO by Facebooku mohlo podle odhadů přinést až 100 miliard dolarů (v přepočtu zhruba 1,7 bilionu korun).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se