Slovensko získalo jeden z primátů díky svým automobilovým továrnám. V přepočtu na tisíc obyvatel totiž vyrobí rekordních 103,4 osobního vozu, což je o dva více, než se ve stejném měřítku vyrobí v Česku, a zároveň i nejvíc na světě. Tuzemské závody totiž vyrobí v přepočtu 101,5 vozu na tisíc lidí.
Ze sousedního státu se pomalu stává nový Detroit. Výroba slovenských automobilek se velmi rychle vzpamatovává z krize odvětví a podle sdružení automobilového průmyslu letos z tamních linek sjede rekordních 630 tisíc aut, což je další významný nárůst proti loňským 562 tisícům.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













