Lidé, které tehdejší generální ředitel Sazky Aleš Hušák potřeboval k upevňování své moci, měli řadu výhod. Tak třeba Michalu Krejcarovi, finančnímu řediteli ČSTV, přiklepl Hušák dva týdny před vyhlášením konkurzu na Sazku odměnu 8 milionů korun.

ČSTV je přitom majoritním vlastníkem Sazky. Krejcar zároveň pracoval i pro Sazku, a to za téměř 150 000 korun měsíčně jako šéf jejího majetkového odboru. Odměnu dostal za zásluhy při stavbě O2 Areny. Právě obrovské náklady na vysočanskou halu, kterou Sazka nedokázala splácet, dovedly loterijního giganta k úpadku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se