Lidé, které tehdejší generální ředitel Sazky Aleš Hušák potřeboval k upevňování své moci, měli řadu výhod. Tak třeba Michalu Krejcarovi, finančnímu řediteli ČSTV, přiklepl Hušák dva týdny před vyhlášením konkurzu na Sazku odměnu 8 milionů korun.
ČSTV je přitom majoritním vlastníkem Sazky. Krejcar zároveň pracoval i pro Sazku, a to za téměř 150 000 korun měsíčně jako šéf jejího majetkového odboru. Odměnu dostal za zásluhy při stavbě O2 Areny. Právě obrovské náklady na vysočanskou halu, kterou Sazka nedokázala splácet, dovedly loterijního giganta k úpadku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





