Je to záhada, kterou nikdo přesně nevyjasnil: Kdo udělal v roce 2001 klíčové rozhodnutí o stavbě libeňské sportovní haly, jež po deseti letech stáhla do konkurzu největší českou loterijní firmu Sazka? Aleš Hušák, nedávno konkurzním správcem odvolaný šéf Sazky tvrdí, že tehdy rozhodli akcionáři Sazky, tedy sportovní svazy.

Jenomže sportovní funkcionáři dnes trvají na tom, že si osudné rozhodnutí nechali vnutit. "Vycházeli jsme z analýz, jež se později ukázaly jako mylné," říká například bývalý místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek. Server iHNed požádal o vysvětlení geneze celého případu Karla Guta, v roce 2001 šéfa Českého svazu ledního hokeje, dodnes jeho čestného předsedu.

Gut si na případ dobře pamatuje, navíc není zapojen do sporů o vinu za pád Sazky a má dostatečný odstup. Na osudném rozhodnutí o stavbě haly, na niž sportovci neměli peníze a za niž zaplatili ztrátou své loterijní firmy, se podle něj podepsalo i celonárodní nadšení, jež mezi Čechy vůči hokeji zaplálo po olympijském vítězství v Naganu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se