Investiční společnost Penta dokončila svůj vstup do obnovy lokality v blízkosti Masarykova nádraží v Praze. Její mluvčí Martina Valová v úterý oznámila, že dokončila jednání o kapitálovém vstupu do společnosti Masaryk Station Investment (MSI), která vlastní budovy a pozemky v areálu nádraží.
Penta v ní bude vlastnit 80 procent. Další podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.
MSI je dvoutřetinovým akcionářem společnosti Masaryk Station Development (MSD), která připravuje komerční výstavby na nevyužitých pozemcích v pražském centru v okolí Masarykova nádraží. Zbylý třetinový podíl v MSD vlastní České dráhy (ČD), které ale uvažují o jeho odprodeji a odprodeji zbytných pozemků v této lokalitě. Ze získaných prostředků by ČD pak financovaly opravu samotného nádraží.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









