Investiční společnost Penta dokončila svůj vstup do obnovy lokality v blízkosti Masarykova nádraží v Praze. Její mluvčí Martina Valová v úterý oznámila, že dokončila jednání o kapitálovém vstupu do společnosti Masaryk Station Investment (MSI), která vlastní budovy a pozemky v areálu nádraží.

Penta v ní bude vlastnit 80 procent. Další podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

MSI je dvoutřetinovým akcionářem společnosti Masaryk Station Development (MSD), která připravuje komerční výstavby na nevyužitých pozemcích v pražském centru v okolí Masarykova nádraží. Zbylý třetinový podíl v MSD vlastní České dráhy (ČD), které ale uvažují o jeho odprodeji a odprodeji zbytných pozemků v této lokalitě. Ze získaných prostředků by ČD pak financovaly opravu samotného nádraží.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se