Investiční společnost Penta dokončila svůj vstup do obnovy lokality v blízkosti Masarykova nádraží v Praze. Její mluvčí Martina Valová v úterý oznámila, že dokončila jednání o kapitálovém vstupu do společnosti Masaryk Station Investment (MSI), která vlastní budovy a pozemky v areálu nádraží.

Penta v ní bude vlastnit 80 procent. Další podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

MSI je dvoutřetinovým akcionářem společnosti Masaryk Station Development (MSD), která připravuje komerční výstavby na nevyužitých pozemcích v pražském centru v okolí Masarykova nádraží. Zbylý třetinový podíl v MSD vlastní České dráhy (ČD), které ale uvažují o jeho odprodeji a odprodeji zbytných pozemků v této lokalitě. Ze získaných prostředků by ČD pak financovaly opravu samotného nádraží.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.