Vladimír Bail přišel do Českých drah, aby zabránil nevýhodnému prodeji majetku. Od ministra dopravy Pavla Dobeše ale dostal za úkol také odstartovat prodej nádražních budov. A dráhy tak mají získat deset až dvanáct miliard korun.

"Dráhy tu jsou, aby dopravovaly lidi a ne aby vlastnily nádraží a platily tam elektřinu, úklid, a nemohly se pak v nákladech poměřovat s dalšími dopravci," říká ministr.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se