Španělský ministr hospodářství Luis de Guindos dnes obhajoval nečekané nové úsporné opatření vlády, včetně výrazného zvýšení daní. Uvedla to agentura DPA.
"Jednali jsme s vědomím odpovědnosti," řekl ministr v rozhovoru, který vysílala rozhlasová stanice Cadena. Dodal, že "pokud by to vláda neudělala, jiní by ji k tomu přinutili."
Ministr poukázal na to, že vláda neměla jiné východisko než zvýšit daně. Rozpočtový deficit země byl v loňském roce místo plánovaných 6 procent asi až 8 procent hrubého domácího produktu (HDP). Nová vláda chce rozpočtový schodek příští rok srazit na 4,4 procenta a v roce 2013 ke třem procentům HDP, což je maximální úroveň povolená podle pravidel Evropské unie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












