Vlastníci rodinných domů, kteří chtějí svou nemovitost prodat nebo pronajmout, budou mít od příštího roku povinnost opatřit si průkaz o energetické náročnosti budovy. Stejná povinnost bude platit pro majitele komerčních budov – například administrativních nebo nákupních center. A také pro prodej bytů.
Nové opatření je v souladu s evropskou směrnicí o energetické náročnosti budov, která se v současné době převádí do českého právního řádu. Novela zákona o hospodaření energií sjednocuje podobu energetických průkazů budov ve všech zemích Evropské unie. Od roku 2016 budou průkazy vyžadovány také při pronájmu jednotlivých bytů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










