Společnost Wildhorse Eenrgy CZ se na českém trhu objevila před pěti lety s vysokými ambicemi. Její mateřská firma se sídlem v Austrálii se chce stát lídrem na tomto trhu ve střední a východní Evropě, k čemuž by jí měla pomoci i ložiska uhlí v České republice.

Wildhorse Energy je první firmou v Česku, která chce využívat podzemní sloje uhlí jejich zplyňováním (dále jen UCG - Underground Coal Gasification - podzemní zplyňování uhlí). V tuzemsku zatím zájem projevila o tři oblasti. Uhelné sloje chce zplyňovat na Karvinsku, kde již získala licenci, dále pak ve dvou oblastech Středočeského kraje - na Slánsku a Mělnicku.

Záměr "těžit" uhlí v posledně zmíněné oblasti vyvolal ostré reakce zastupitelů i obyvatelů tamních obcí. Zatím ale není nic rozhodnuto. Žádost o stanovení průzkumného území leží na ministerstvu životního prostředí již rok. ,"Byli bychom rádi, kdyby se v rámci zákona o geologických pracích vydalo to, na co máme nárok," říká v rozhovoru pro IHNED.cz prokurista Wildhorse Energy CZ Roman Rácz.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.