Německá automobilka BMW vyplatí zaměstnancům za loňský rok rekordní odměnu díky dobrým hospodářským výsledkům.

Z těch těží i šéf podniku Norbert Reithofer, kterému loni stoupl plat na téměř 6,2 milionu eur (152 milionů Kč) z předloňských 4,3 milionu eur. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Reithofer dnes uvedl, že odměna zaměstnanců stoupne oproti roku 2010, kdy činil bonus pracovníků v německých továrnách BMW 1,6 měsíčního platu, tedy v průměru zhruba 5840 eur (143 000 Kč). Přesnou výši odměny však zatím nesdělil.

Celkový příjem sedmičlenného představenstva podniku se loni zvýšil téměř o polovinu na více než 27 milionů eur.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se