Pátek 13. dubna byl pro banky špatným dnem. Jejich akcie po celé Evropě výrazně ztrácely a na vině je Španělsko. Tamní centrální banka totiž uvedla, že španělské banky si napůjčovaly od Evropské centrální banky rekordní sumu levných peněz.

Bankovní evropských bank se před 18:00 středoevropského času propadá o pět procent.

"Stále trvám na tom, že Španělsko ještě bude problém. Pracuji ale také s úvahou, že se to nezhorší až tak výrazně, jak trhy předpokládají," podotkl ekonom finančního ústavu Commerzbank Peetr Dixon.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se