Pátek 13. dubna byl pro banky špatným dnem. Jejich akcie po celé Evropě výrazně ztrácely a na vině je Španělsko. Tamní centrální banka totiž uvedla, že španělské banky si napůjčovaly od Evropské centrální banky rekordní sumu levných peněz.
Bankovní evropských bank se před 18:00 středoevropského času propadá o pět procent.
"Stále trvám na tom, že Španělsko ještě bude problém. Pracuji ale také s úvahou, že se to nezhorší až tak výrazně, jak trhy předpokládají," podotkl ekonom finančního ústavu Commerzbank Peetr Dixon.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











