Přesvědčování politiků stojí Google stále více peněz. V prvním čtvrtletí byly výdaje firmy nejvyšší, jaké kdy zaplatila od otevření své kanceláře zaměřené na lobbování ve Washingtonu před sedmi lety.

Loni v prvním čtvrtletí Google utratil za lobbing jen 1,48 milionu dolarů.

Google za lobbování utratil více než jeho čtyři největší konkurenti dohromady. Microsoft, Apple, Yahoo a Facebook vydaly v prvním čtvrtletí za přesvědčování politiků dohromady 3,6 milionu dolarů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se