Aukce sítí kmitočtů pro sítě 4G mají proběhnout co nejdřív. HN to sdělil ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, podle kterého by bezdůvodné zdržení zpozdilo nástup konkurence.

V předvečer ukončení veřejné konzultace návrhu podmínek aukce Kuba v e-mailovém rozhovoru představil svou vizi českého telekomunikačního trhu.

HN: Celkové nastaveni podmínek aukce vyvolává v odborných kruzích rozpaky, zvláště pak nedostatek jasných ekonomických modelů a vize ze strany regulátora. Nebylo by lepší namísto rychlého postupu proces zastavit a podmínky radikálně dopracovat?

Požadavek na odložení aukce je podle mne nešťastný – je nutné si uvědomit, že čím později se aukce uskuteční, tím později bude moci český spotřebitel využívat výhod nových služeb na nových, technologicky vyspělejších sítích, pro které již nyní existují koncová zařízení. Odložení aukce může působit jako bezdůvodné zdržení, které de facto zpožďuje nástup konkurence do ČR a na základě zahraničních zkušeností lze potvrdit, že čím později aukce proběhne, tím méně nových hráčů se hlásí a zároveň rozdíl mezi vyvolávací a konečnou cenou je minimální.

Odložení aukce navíc odloží start výstavby infrastruktury a nejvíce bit na tom bude venkov – oblast, která je nyní vyloučena z možnosti využívání mobilního rychlého internetu, protože zde není 3G pokrytí.

V neposlední řadě povede odložení aukce k neplnění závazku členských států a Evropského parlamentu vepsaným v rozhodnutí o politice rádiového spektra – tedy že spektrum v pásmu 800 MHz bude přiděleno do 1. 1. 2013.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.