V předvečer primárního úpisu akcií Facebooku přišla zpráva, která perspektivy všeprostupující sociální sítě poněkud zatemňuje. Největší americká automobilka General Motors (GM) se rozhodla, že dál nebude platit za zobrazování inzerátů uživatelům Facebooku.

„V současnosti nemáme žádné plány na pokračování inzertních kampaní na Facebooku,“ uvedl mluvčí GM Greg Martin. „Pravidelně přezkoumáváme naše výdaje v médiích a provádíme potřebné změny,“ vysvětlil. Současné inzertní kampaně GM na Facebooku doběhnou v polovině roku.

Ztráta GM je pro Facebook citelná spíše z dlouhodobého hlediska než jen kvůli okamžitému výpadku příjmů. S výdaji na propagaci ve výši 1,78 miliardy dolarů byla loni v Detroitu sídlící automobilka třetím největším inzerentem v USA. Předčil ji jen telekomunikační operátor AT&T a Procter & Gamble známý širokou škálou spotřebitelských produktů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se