Manažerům státních, krajských i městských firem se příští rok změní výše mzdy i celková pravidla pro jejich odměňování.
„Budeme měnit ocenění jejich práce,“ říká náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček. Bude to první konkrétní zásah do výdělků těchto manažerů od chvíle, kdy si někdejší Fischerova vláda stanovila, že do odměňování vnese řád.
Ministerstvo financí teď aktualizuje přehled, kde mají manažeři státních či komunálních firem platy příliš vysoké a kde naopak nízké v porovnání se soukromými podniky. Podle toho jim od začátku příštího roku hodlá odměny ořezat, anebo naopak zvýšit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





