Po letech bojů se na českém trhu konečně otevírá cesta konkurenci s levnějším voláním. Nenápadná změna předpisů umožní úředníkům říct to, co si zákazníci myslí už dávno: tři stávající mobilní operátoři – Telefónica, T-Mobile a Vodafone – se chovají jako monopol, a tak musí do svých sítí pustit takzvané virtuální operátory.
Telekomunikační úřad už několik měsíců připravuje analýzu a následnou regulaci mobilního trhu, doteď mu ale chyběla hlavní zbraň. Operátoři se totiž brání, že žádný z nich sám nemá dominantní postavení, a otevření sítí mu tak nelze nařídit. Nová vyhláška z dílny ministerstva průmyslu ale změkčuje podmínky pro to, aby je úřad mohl označit za monopol společně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











