Americký hvězdný investor George Soros se ostře pustil do německé vlády. Současný přístup je podle něj špatný, přitom na zemi spočívá velká zodpovědnost. "Vést, nebo odejít. Mezi těmito dvěma variantami se musí Německo rozhodnout," řekl Soros v rozhovoru pro Financial Times.
Největší německá ekonomika se musí rozhodnout, jestli chce jít dál sama, nebo zůstat s ostatními zeměmi eurozóny.
"Buď navážete váš osud na ostatní evropské země a půjdete s nimi do rizika, že s nimi dál poplavete, nebo vystoupíte z eura, protože když budete pryč, problémy eurozóny se zlepší," vzkázal Soros svůj názor německé vládě. Na druhou stranu ale upozorňuje, že opuštění eura Německem by bylo z politického hlediska hrozné.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.















