Už nejen u pečiva, ale i v případě masa, ovoce a zeleniny by mělo být jasné, co je čerstvé. Podobné označení, jaké nyní obchodníci musí uvádět u pečiva, chce Potravinářská komora (PK) totiž zavést také u dalších potravin.
"Domníváme se, že je důležité říct lidem, co je čerstvé. Proto chceme zavést označování masa, ovoce a zeleniny," řekla mluvčí Potravinářské komory Dana Večeřová.
Podle PK je to vzhledem ke kvalitě prodávaných potravin potřeba. "Byly tu případy, kdy několik let zmrazené maso dostalo nálepku čerstvé. Také ovoce, které se dopravuje do obchodů několik měsíců, má s čerstvým málo společného," dodala Večeřová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













