Ještě letos v červnu přitom ČEZ tvrdil, že už se s Evropskou komisí dohodl a že bude stačit, když prodá jakoukoliv ze svých uhelných elektráren o výkonu zhruba 800 megawattů. Žádná dohoda ovšem neexistuje. Jednalo se jen o návrh ČEZu, který komise zatím vůbec neschválila.
Své výsostné postavení na českém energetickém trhu je polostátní ČEZ připraven hájit i žalobou. Jeho dominantní pozici v současnosti zkoumá Evropská komise a vypadá to, že výsledek bude horší, než ČEZ doposud připouštěl. Ze skupiny svých elektráren bude zřejmě muset odstřihnout více, než původně plánoval.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













