Ještě letos v červnu přitom ČEZ tvrdil, že už se s Evropskou komisí dohodl a že bude stačit, když prodá jakoukoliv ze svých uhelných elektráren o výkonu zhruba 800 megawattů. Žádná dohoda ovšem neexistuje. Jednalo se jen o návrh ČEZu, který komise zatím vůbec neschválila.

Své výsostné postavení na českém energetickém trhu je polostátní ČEZ připraven hájit i žalobou. Jeho dominantní pozici v současnosti zkoumá Evropská komise a vypadá to, že výsledek bude horší, než ČEZ doposud připouštěl. Ze skupiny svých elektráren bude zřejmě muset odstřihnout více, než původně plánoval.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se