Předseda představenstva nákladního železničního dopravce ČD Cargo Gustav Slamečka odstoupil v úterý z funkce. Vedení dopravce opustí k 8. říjnu.
Bývalý ministr dopravy vystřídal od Topolánkovy vlády několik důležitých postů ve státní správě.
Byl šéfem státního fondu, ze kterého se financuje výstavba silnic a dálnic, až do nynějška měl na starosti nákladní dopravu na české železnici.
Odvolání Slamečky žádali odboráři. Ti v dopise premiérovi Petru Nečasovi dokonce hovoří o tunelování společnosti. Ministr dopravy Pavel Dobeš na jejich popud nechal ve společnosti provést audit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












