Předseda představenstva nákladního železničního dopravce ČD Cargo Gustav Slamečka odstoupil v úterý z funkce. Vedení dopravce opustí k 8. říjnu.

Bývalý ministr dopravy vystřídal od Topolánkovy vlády několik důležitých postů ve státní správě.

Byl šéfem státního fondu, ze kterého se financuje výstavba silnic a dálnic, až do nynějška měl na starosti nákladní dopravu na české železnici.

Odvolání Slamečky žádali odboráři. Ti v dopise premiérovi Petru Nečasovi dokonce hovoří o tunelování společnosti. Ministr dopravy Pavel Dobeš na jejich popud nechal ve společnosti provést audit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se