Starbucks, eBay, Ikea - tyto firmy nyní v Británii neprožívají nejlepší dny - kvůli skandálu s nízkými daněmi.

Vše odstartovaly zprávy o Starbucks. Řetězec s kávou za tři roky nezaplatil na dani z příjmu ani libru. Přestože měl tržby 1,2 miliardy eur.

Firma svým investorům říká, že je v Británii silně zisková. Například v roce 2007 provozní ředitel společnosti Martin Coles uvedl, že ze zisků v Británii byla financována expanze v jiných zemích. Tehdejší finanční ředitel Starbucks Peter Bocian prohlásil, že Británie se na zisku podílí patnácti procenty, tedy přibližně 50 miliony liber.

Finančnímu úřadu však firma tvrdí, že je už přes deset let po sobě ve ztrátě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se