Rusko, Čína a Indie na východ a Německo a Velká Británie na západ od tuzemska budou spolu s Českem těmi trhy, které přivedou Škodu Auto do roku 2018 k prodejům 1,5 milionu aut ročně v celém světě.

Octavia bude tou dobou v desítce nejprodávanějších aut světa dávno jako doma, říká v rozhovoru pro Patria.cz ředitel ŠKODA AUTO Česká republika Petr Pečenka s tím, že letošek bude bezpochyby rekordní a už během krize 2008 se automobilce potvrdilo, že investice do výroby a vývoje nesmí padnout za oběť úsporám.

Patria.cz: Představili jste Octavii III, která se má stát klíčem k překonání mety 500 tisíc prodaných kusů ročně a třetí generaci bestselleru značky dostat do desítky nejprodávanějších aut světa. Na jakém časovém horizontu vidíte tento cíl reálný? Které trhy zejména mají zajistit poptávku a jaká očekávání vkládáte do nové Octavie na českém trhu? Posune se domácí postavení Škodovky výše?

S ohledem na současnou situaci na světovém trhu je obtížné říci konkrétní datum, ale řekněme to takhle: Aktuálně se naše plány upírají k roku 2018, kdy chceme prodávat 1,5 milionu aut po celém světě. V tu dobu by Octavia měla být v Top 10 jako doma.

Co se týče jednotlivých trhů, silnou základnu cítíme v Rusku, Číně a Indii. V Evropě bych mezi tři hlavní trhy zařadil Německo, Velkou Británii a samozřejmě Českou republiku. Doma bude Octavia zcela jistě zásadním modelem pro udržení našeho náskoku jako lídra trhu.

 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se