Hlavním bookmakerem sázkové kanceláře Fortuna Entertainment Group je od ledna Ondřej Vích (33). Přichází z mezinárodní sázkové firmy BetClic Everest Group, kde byl zodpovědný za risk management. V Česku, kam se vrátil z Gibraltaru, vede zhruba padesátičlenné oddělení sázkového provozu Fortuny.

Na co jste si naposledy vsadil?

Poslední sázka se týkala mého návratu do České republiky. Prohrál jsem. Ale vlastně z toho mám radost. Domů jsem se těšil.

Na co Češi sázejí nejraději?

Hlavně na své oblíbené sporty, jako jsou fotbal a hokej. České a největší evropské ligy hrají prim. Populární jsou ale i některé speciální sázky - třeba na výsledky voleb, různých anket typu Českého slavíka nebo televizních soutěží, jako je superstar. Podstatu našeho byznysu ale tvoří a vždy bude tvořit sport, zejména fotbal.

Který z kandidátů na prezidenta má podle Fortuny největší naděje na vítězství?

Největším favoritem je stále Jan Fischer s kurzem 1:1,75, ale aktuálně ho dotahuje Miloš Zeman, ten má 1:2,05.

Podle čeho se tyto kurzy stanovují?

Vypsali jsme je již na začátku roku 2012 a samozřejmě procházejí určitým vývojem. Aktuální hladina odpovídá posledním průzkumům veřejného mínění i náběru sázek na jednotlivé kandidáty.

Jak vlastně vybíráte to, na co si lidé mohou vsadit?

U nás si můžete vsadit na širokou paletu událostí - sportem počínaje a zmíněnými politickými sázkami konče. Loni byly například velmi úspěšné sázky týkající se korupční kauzy Davida Ratha nebo rozchodu hokejisty Jaromíra Jágra. Přijímáme i podněty klientů, i když individuální výpis sázek není v Česku příliš zažitý. Například v Anglii si můžete vsadit opravdu na cokoli: od sázky na existenci Boha až po možnost, že váš čerstvě narozený syn jednou nastoupí za fotbalovou reprezentaci. Poptávku po takových sázkách jsem ale u nás zatím nezaznamenal.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se