Ministerstvo financí nebude do konce funkčního období vlády prosazovat další omezení odvodových paušálů pro živnostníky. V diskusním pořadu ČT Otázky Václava Moravce to uvedl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).
"Ne, prostě chápu politickou realitu," odpověděl na moderátorův dotaz Kalousek s tím, že je z principu správné, aby živnostníci platili menší sociální pojištění než zaměstnanci, neboť požívají mnohem menší sociální ochrany ze strany státu.
Ministr zároveň podotkl, že přestože nedávno schválený vládní daňový balíček daňové paušály živnostníkům zpřísnil, zůstává jejich zvýhodnění vůči zaměstnancům nadále v Česku z celosvětového hlediska nadstandardní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











