Rok 2012 byl pro jindřichohradeckou likérku Fruko-Schulz kvůli metanolové aféře nejhorší za posledních 20 let. Prodej tuzemáku, který v posledních letech tvořil více než polovinu výroby, propadl asi o 35 procent.

Kvůli prohibici firma prodělala nejméně 20 milionů korun, jen na kolcích 570 tisíc korun, řekl majitel společnosti Josef Nejedlý. Likérka přesto nepropouštěla a rok uzavře se ziskem.

Na otravu metylalkoholem zemřelo v Česku od počátku září 38 lidí. Hospitalizováno jich bylo 120 lidí, aktuálně jsou v nemocnici tři otrávení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se