Česká republika je mezi deseti největšími producenty oceli v Evropské unii. Přesto se se 75 procent ocelových výrobků musí dovážet ze zahraničí, řekl v rozhovoru pro IHNED.cz šéf asociace Hutnictví železa Jaroslav Raab.

"Česko je poměrně špička z hlediska spotřeby oceli na hlavu v rámci Evropské unie, a tím pádem i ve světě," potvrzuje Raab.

I když Česko většinu domácí spotřeby dováží, je v ohnisku střetu nabídky a poptávky,což šéfa hutníků těší.

"Pro nás jsou důležité sousední státy v pořadí Německo, Slovensko, Polsko, Rakousko, dále pak Itálie nebo Francie," vypočítává Raab.

 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se