Investoři do akcií, a to i většina drobných, už od příštího roku budou muset držet akcie alespoň tři roky, aby se vyhnuli zdanění zisku z těchto cenných papírů.

Tuto dobu nemusí brát ohled jen opravdu velmi drobní investoři, konkrétně ti, kteří za celý rok neprodají akcie v úhrnu za víc než 100 tisíc korun. 

Tyto změny navrhuje novela zákona o daních z příjmů, kterou v úterý zaslalo na vládu ministerstvo financí. Původně tato změna měla platit až od roku 2015, ale podle resortu by to mělo nastat už o rok dřív.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se