Praha usiluje o odkup pětinového podílu ve společnosti Pražské služby, který teď vlastní společnost Northward Holding Limited. Až pak (a po následném vytěsnění zbývajících minoritních akcionářů) by město mohlo miliardové zakázky na svoz odpadu v Praze vykonávat bez výběrových řízení, vlastnilo by totiž 100 procent firmy.

Praha nabízí za odkup pětinového podílu ve společnosti zhruba 400 milionů korun, cenu stanovila na základě posudku. Podle zdroje IHNED.cz ale protistrana požaduje 600 milionů. Magistrát tedy nepřímo ocenil Pražské služby na dvě miliardy korun a minoritní akcionář Northward Holding Limited dokonce na 3 miliardy.

Akcie (o které se nyní jedná) vlastnila původně skupina Natland (známá z kauzy kolem fotbalového klubu Slavia) a podíl nyní patří skupině Northward Holding Limited s nejasným vlastníkem. "Údajně je na konci skupina PPF, ale to skutečně nevím," říká v rozhovoru pro IHNED.cz Tomáš Hudeček (TOP 09), náměstek primátora. PPF to už dříve popřela.


"Vůbec nechápu, jak to tady takhle mohlo fungovat, to je ukázka nesmírného bordelu," říká Tomáš Hudeček.


Podle informací, které už dříve poskytl Natland, vlastní firmu Northward Holding Limited podnikatel Jaroslav Otenšlégr. V údajích českého obchodního rejstříku není možné informaci ověřit. Podle některých údajů na internetu je společnost registrována od dubna 2006 na Novém Zélandu.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se