Švýcarský výrobce průmyslových snímačů skupina Baumer otevře v Brně letos v březnu nové výzkumně vývojové centrum. Postupně nabídne práci asi 30 softwarovým a testovacím inženýrům. V tiskové zprávě to uvedla agentura CzechInvest.

Baumer v Česku chystá svou první investici. Podle vedení firmy Baumer bude nové výzkumně vývojové centrum v Brně v budoucnosti hrát klíčovou roli při rozvoji společnosti.

 

"Výzkum a vývoj jsou základním kamenem naší firemní strategie. Nová pobočka v České republice rozšíří spolu s našimi stávajícími kompetenčními centry mezinárodní síť v této oblasti," uvedl Martin Neumeister, vedoucí výzkumně vývojového centra Baumer v Brně.

Ve prospěch Brna podle něj mluvila především úroveň zdejšího podnikatelského prostředí, napojení na univerzitu a také vhodná poloha.

„Česká republika bude i do budoucna konkurenceschopná, pokud bude přitažlivá pro investiční projekty s vysokou přidanou hodnotou. Přesně o tom jsou podobné investice,“ zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


Baumer hledá do svého týmu testovací a softwarové inženýry. V první polovině roku 2013 plánuje obsadit asi deset pracovních míst, v následujících třech letech dalších 20 až 30.

Zaměstnanci budou totiž úzce spolupracovat s výzkumně vývojovým centrem ve švýcarském Frauenfeldu.

Skupina Baumer patří k předním světovým výrobcům průmyslových snímačů. Rodinná firma je na trhu už 60 let a v 38 pobočkách v 18 zemích světa nyní zaměstnává 2500 pracovníků.

Sídlí ve městě Frauenfeld ve švýcarském kantonu Thurgau.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru