Společnost Student Agency podnikatele Radima Jančury se pokusí získat finance emisí dluhopisů.

Železniční společnost RegioJet, která do skupiny Student Agency patří, totiž na železnici chystá další miliardové investice.

První cenné papíry chce Jančura investorům nabídnout koncem letošního roku. Řekl to deníku Insider.

"Pro klienty bude nákup našich dluhopisů bezpečný - budou vědět, že stejným, nebo spíš větším rizikem do daného projektu jdeme my, že do toho dáváme vlastní porci peněz," řekl deníku Insider Jančura.

"Hodnota první emise by přitom měla být ´směšně malá´, rozhodně ne vyšší než sto, 200 milionů korun," dodal. Bližší detaily o připravované emisi neuvedl.

Po předloňském rozjezdu rychlíků mezi Prahou a Ostravou dnes RegioJet provozuje vlaky také na Slovensku. Ostravská linka je ztrátová, na Slovensku se zatím daří vytvářet malý zisk, napsal Insider.

RegioJet vykáže i za loňský rok ztrátu. Zatímco za rok 2011 činila 50 milionů korun, tentokrát bude ještě o něco vyšší. Jančura to zdůvodnil nízkými cenami jízdenek kvůli dumpingovým cenám Českých drah.

Už na konci loňského roku přišel s vlastními dluhopisy také další železniční dopravce Leo Express, který chtěl díky emisi získat zhruba půl miliardy korun. Peníze plánoval použít na nákup nových vlaků. Nakonec se ale podařilo mezi investory udat zhruba 100 milionů korun. 

Vyzyvatelé Českých drah před kamerami: 

Vyzyvatelé Českých drah před kamerami: Na trati Praha-Ostrava už je plno

Vyzyvatelé Českých drah před kamerami: Na trati Praha-Ostrava už je plno