Firmy budou muset ověřovat každého, komu budou platit, zda není z tzv. daňového ráje. ČEZ, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Telefónica, tedy společnosti obchodovatelné na burze, budou mít kvůli tomu další papírování navíc. A také všichni ti, kteří mají nějaké akcie či příjmy z dluhopisů.
Každý se bude muset prokázat, že není z nespolupracujícího daňového ráje, pokud chce mít například dividendy zdaněny dosavadní sazbou 15 %. "Každý, kdo se vůbec neprokáže, že není z daňového ráje, bude platit daň 35 %. Plátce musí vědět, komu vyplácí a odkud je," řekl Radim Bláha, který v daňové správě vede odbor daní z příjmu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











