Firmy budou muset ověřovat každého, komu budou platit, zda není z tzv. daňového ráje. ČEZ, Česká spořitelna, Komerční banka nebo Telefónica, tedy společnosti obchodovatelné na burze, budou mít kvůli tomu další papírování navíc. A také všichni ti, kteří mají nějaké akcie či příjmy z dluhopisů.

Každý se bude muset prokázat, že není z nespolupracujícího daňového ráje, pokud chce mít například dividendy zdaněny dosavadní sazbou 15 %. "Každý, kdo se vůbec neprokáže, že není z daňového ráje, bude platit daň 35 %. Plátce musí vědět, komu vyplácí a odkud je," řekl Radim Bláha, který v daňové správě vede odbor daní z příjmu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se