Lidé s příjmy nad 100 tisíc měsíčně letos zaplatí na daních výrazně víc, než tomu bylo loni. Proto také hledají cestu, jak daně legálně snížit.
Například někteří bankéři si stihli ještě v prosinci předběžně vyplatit bonusy pro letošní rok, ale zdaní je podle minulého roku, kdy to pro ně je výhodnější.
Pro majitele firem bylo z daňového hlediska lepší si platit velmi vysokou mzdu, než si zisk firmy vyplatit na dividendách. Pokud si jednatel a majitel firmy dával mzdu milion měsíčně, díky stropům jeho efektivní sazba zdanění klesla na 19,8 %. Ale letos při stejném způsobu zaplatí na daních 35,5 %.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












