Lidé s příjmy nad 100 tisíc měsíčně letos zaplatí na daních výrazně víc, než tomu bylo loni. Proto také hledají cestu, jak daně legálně snížit.

Například někteří bankéři si stihli ještě v prosinci předběžně vyplatit bonusy pro letošní rok, ale zdaní je podle minulého roku, kdy to pro ně je výhodnější.

Pro majitele firem bylo z daňového hlediska lepší si platit velmi vysokou mzdu, než si zisk firmy vyplatit na dividendách. Pokud si jednatel a majitel firmy dával mzdu milion měsíčně, díky stropům jeho efektivní sazba zdanění klesla na 19,8 %. Ale letos při stejném způsobu zaplatí na daních 35,5 %.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se