Neomezený paušální tarif nabídl po operátorech Telefónica ČR a Vodafone i T-Mobile. Neomezené volání a SMS do všech sítí plus jeden GB přenesených dat přijdou u T-Mobile na 749 Kč měsíčně. Naprosto stejné podmínky nabízí také Telefónica, která přišla s levným neomezeným tarifem první. Nejlevnější je zatím s 691 korunami Vodafone, který ale nabízí méně dat, a to 600 MB.

Telefónica oznámila nové neomezené tarify ve čtvrtek 11. dubna a následující den se potvrdily odhady analytiků, že se rozpoutá cenová válka, když s podobnou nabídkou přišel Vodafone. Dnes oznámil neomezený tarif pod názvem "S námi" i třetí z největších českých operátorů, T-Mobile, který ale již s cenou nešel dolů. Pouze dorovnal cenu Telefóniky. Nabídky všech tří operátorů jsou ovšem podmíněny tím, že se klient zaváže využívat služby operátora dva roky.

Tarif "S námi" je klientům T-Mobile k dispozici ve třech variantách, jak v sobotu oznámilo vedení firmy. Zcela neomezené volání a SMS do všech sítí obsahuje jen nejdražší nabídka "S námi síť nesíť" za 749 Kč měsíčně a k tomu jeden GB dat. Prostřední "S námi 590" za 472 Kč nabízí 220 minut volání a 100 SMS do všech sítí, 300 MB dat, neomezený je pouze mimo špičku v síti T-Mobile. Nejlevnější "S námi 390" stojí 273 Kč na měsíc a zahrnuje 56 minut volání, 30 SMS do všech sítí a 20 MB dat, neomezené volání včetně SMS opět jen mimo špičku v síti T-Mobile.

"Tarifní zvýhodnění jsme připravovali již delší dobu v reakci na přání našich zákazníků," sdělil mluvčí T-Mobile Lukáš Hrabal. "Například zákazníkům v nižších tarifech přinášíme mnohem více volných minut a SMS do všech sítí. Převádíme také nevyčerpané jednotky do příštího období," doplnil.

Operátoři

Neomezený tarif

Telefónica 749 Kč - 1 GB dat
Vodafone 691 Kč - 600 MB dat
T-Mobile 749 Kč - 1 GB dat

Telefónica uvedla na trh podobné tarify pod označením Free. Tarif Free CZ nabídne neomezené volání a SMS do všech sítí a jeden GB dat za 749 Kč. Nejlevnější Free O2 bude za 249 korun měsíčně nabízet neomezené volání a SMS v rámci sítě O2. Cena hovorů do ostatních sítí bude 3,50 Kč za minutu a 1,50 Kč za SMS. Prostřední Free O2 Plus bude za 499 Kč obsahovat vedle toho 120 minut hovorů do ostatních sítí a 150 MB přenesených dat.

Vodafone zareagoval na zlevnění Telefóniky

Nabídka Vodafonu je v nejdražší variantě o desítky korun levnější, ale kromě neomezeného volání obsahuje jen 600 MB přenesených dat. Vedle toho nabízí Vodafone tarif pro neomezené volání a SMS v rámci své sítě, 50 volných minut do ostatních sítí a 150 MB přenesených dat za 399 Kč.

Vodafone bude dál zákazníkům nabízet dotované telefony. T-Mobile nabídne mobily za dotovanou cenu jen u dvou levnějších variant tarifu "S námi". Telefónica dotování přístrojů nahradila jejich prodejem na splátky.