Ptačí chřipka v Číně způsobuje známému fastfoodovému řetězci KFC velké problémy. Zisk prudce padá, ubyla pětina zákazníků a s nimi stejný podíl tržeb.

Čína je přitom klíčová pro společnost Yum Brands, pod kterou KFC spadá spolu s dalšími řetězci Pizza Hut a Taco Bell. KFC dělá skupině Yum Foods víc než polovinu tržeb v Číně, z druhé největší ekonomiky zase pochází téměř polovina zisku Yum Brands.

Dopad ptačí chřipky v Číně ukázaly čerstvá čísla Yum Brands – celosvětový čistý zisk za první tři měsíce letošního roku spadl o 26 procent, přitom jedinou zemí, které se výrazně nedařilo, byla právě Čína. Zisk činil 337 milionů dolarů (72 centů na akcii), zatímco před rokem to bylo 458 milionů (96 centů).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.