Od středy mohou Češi v ostrém provozu využívat nejrychlejší mobilní připojení technologie LTE. Se službou, kterou poskytuje největší česká telekomunikační firma Telefónica, jsou však spojena dvě velká omezení.

Prvním z nich je pokrytí. Rychlé připojení s teoretickým limitem 75 Mb za sekundu je nyní dostupný jen v centru Prahy. To se však bude postupně zlepšovat a do podzimu bude pokryto celé hlavní město včetně ruzyňského letiště.

Druhým zásadním limitem je, že LTE v podání Telefóniky nemohou využívat majitelé chytrých telefonů, tedy zákazníků, kteří rychlé připojení v terénu potřebují nejvíce. Zatím totiž nelze použít jednu SIM kartu jak pro LTE datové připojení, tak pro hlasové služby.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se