Tuzemskému telekomunikačnímu operátorovi T-Mobile v letošním prvním čtvrtletí klesl provozní zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) meziročně o 14,3 procenta na 2,65 miliardy korun. Tržby se snížily o téměř desetinu na 5,8 miliardy korun, zákazníků využívajících mobilní služby přibylo.

"První čtvrtletí roku 2013 potvrdilo trendy zaznamenané již v předchozím období: další rozvoj datových služeb a další snižování průměrné útraty na zákazníka, zatímco spotřeba telekomunikačních služeb opět vzrostla," uvedla společnost v tiskové zprávě.

Počet zákazníků využívajících služby T-Mobile se ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku zvýšil o čtyři procenta na téměř 5,6 milionu. Tarif u nich má více než 56 procent zákazníků. Tržby přepočtené na uživatele dále klesaly, průměrná měsíční útrata za mobilní služby na zákazníka činila 301 Kč, což je meziročně o 15,9 procenta méně. "Růst využívání dat se promítl v podílu nehlasových služeb na tržbách z mobilních služeb, který stoupl o čtyři procentní body na rekordních 31 procent," uvedla firma.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se