Slovinsko chce podat žalobu na ratingovou agenturu Moody's, protože na začátku května během emise slovinských státních dluhopisů v USA snížila hodnocení závazků země do spekulativního pásma.

Ve slovinských médiích o tom v sobotu informovala slovinská premiérka.

"Uvažujeme o právních opatřeních proti Moody's a já osobně se k tomu přikláním," uvedla podle agentury DPA Alenka Bratušeková v deníku Večer. "Neoprávněně se vložila do emise slovinských státních dluhopisů a něco takového by neměla smět žádná ratingová agentura," poznamenala premiérka.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se