Slovinsko chce podat žalobu na ratingovou agenturu Moody's, protože na začátku května během emise slovinských státních dluhopisů v USA snížila hodnocení závazků země do spekulativního pásma.
Ve slovinských médiích o tom v sobotu informovala slovinská premiérka.
"Uvažujeme o právních opatřeních proti Moody's a já osobně se k tomu přikláním," uvedla podle agentury DPA Alenka Bratušeková v deníku Večer. "Neoprávněně se vložila do emise slovinských státních dluhopisů a něco takového by neměla smět žádná ratingová agentura," poznamenala premiérka.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













