Česká strana se podle deníku E15 snaží při jednání o dostavbě Temelína o to, aby Američané nabídli výhodný pronájem či prodej svých stíhaček. "Záleží na tom, zda si Westinghouse, který soutěží o dostavbu dvou nových bloků v jaderné elektrárně Temelín, výrazně posílí pozici tím, že vláda USA nabídne výhodný pronájem či prodej stíhaček," píše list s odvoláním na zdroje blízké ministerstvu obrany.

Česká armáda nyní používá švédské letouny Jas-39 Gripen, smlouva na jejich pronájem vyprší na konci roku 2014. Vláda nyní jedná o jejím prodloužení. Jednání o tom, co dál, se táhnou už déle než rok a Praha dříve dávala najevo, že s nabídkami ze Švédska není příliš spokojena.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se